Kiraz Huzurevi Fiyatları

Güzel bir huzurevi yaşlılar için oldukça sıcak bir ev ortamı görmektedir. İşte bu noktada Kiraz huzurevleri ortaya çıkmaktır. Buraları sadece yaşlıların temel ihtiyaçlarının karşılandığı bir yer olarak da görmemek gerekir. Çünkü oldukça eğlenceli vakit geçirecek aktiviteler sayesinde huzurevleri oldukça iyi bir seçenek haline geliyor. İşte Kiraz huzurevlerinde yapılan etkinlikleri incelemek gerekirse;

  • Demans ve Alzheimer gibi hastalıklara sahip olan yaşlılar için oluşturulan hafıza oyunları
  • Başta satranç ve okey olmak üzere gruplar halinde oynanabilecek eğlenceli masa oyunları
  • İleri yaş için özel hazırlanmış olan yoga
  • Nefes egzersizleri

Dans gibi oldukça çeşitli etkinler Kiraz Huzurevlerinde yer almaktadır. Ayrıca Kiraz huzurevi fiyatları içinde bu tür şeylerin ekstra bir ücretlendirmesi de bulunmamaktadır. Aynı zamanda huzurevlerinde çeşitli sağlık hizmetleri de verilmektedir. Bunları da maddeler halinde inceleyecek olursak;

  • Her türlü hijyen bakımı ve ihtiyaç gideri
  • Fizyoterapistler tarafından aralıklı şekilde yapılan bakımlar
  • Yemek ve banyo servisleri
  • Gerekli görüldüğünde rehabilitasyon
  • Ve kişinin durumuna özel diğer hizmetler

 

Görüldüğü üzere Kiraz huzurevlerinde bir yaşlı için düşünülmesi gereken her şey düşünülmüştür. Bu sebeple de buraya gelen yaşlı kesim tamamen mutlu bir şekilde vakit geçirmektedir. Burada yeni arkadaşlar edinmekte ve hayatının son baharında can sıkıntısı yaşamak yerine bu tür etkinlik ve aktiviteler sayesinde dolu dolu yaşamaktadır. Aynı zamanda Kiraz huzurevi fiyatları oldukça uygun olmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

 

Kiraz Huzurevi Fiyat Politikası

Huzurevlerinde fiyat politikası birçok farklı etkene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Öncelikle huzurevinin özel bir huzurevi olup olmadığı, verilen ekstra hizmetlerin olup olmadığı gibi birçok konu huzurevi fiyat politikasını etkilemektedir. Bazı durumlarda 60 yaş üzeri ve bakıma muhtaç olan yaşlılardan herhangi bir ücret alınmazken bazen de oldukça uygun bir fiyat alınmaktadır. Yani Kiraz huzurevi fiyatları genel anlamda cep yakmamaktadır diyebiliriz.

Bu konuda bilgi almak isteyen kişiler de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri’nden bilgi alabilir ya da 183’ü arayarak bilgi alabilirler. Böylece fiyat konusunda daha net bir şekilde bilgi almaları mümkün olacaktır. Kiraz Türkiye’nin en kalabalık ve en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Bu sebeple de huzurevi sayısı bakımından herhangi bir sıkıntısı olmadığını söylemek gerekir. Yani burada huzurevinde yaşamak isteyen bir yaşlının huzurevi bulmama gibi bir durumu söz konusu olamaz. Fakat tabii ki herkesin istediği hizmet şekli farklı olabilir. Kimi insan daha modern ve donanımlı bir huzurevinde kalmak isterken bazı kişiler için de ortalama bir yer yeterli olacaktır. Fakat şunu söylemek gerekir ki Kiraz’de devletin de oluşturmuş olduğu huzurevlerinin konforu oldukça yüksektir. Bu sebeple de özel huzurevlerinden çok bir farklarının olmadığını söyleyebiliriz.

 

Kiraz Huzurevlerinin Amaçları

Kiraz huzurevi fiyatları konusunu ele aldıktan sonra bir diğer konu da bu huzurevlerinin amaçları olacaktır. Öncelikle şunu net bir şekilde belirtmek gerekir ki huzurevlerine yalnızca kimsesiz yaşlı kimseler gitmez. Genel olarak bu kişiler tercih ediyor olsa da ailesi olduğu halde onlara fazla yük olmak istemeyen kişiler, sağlık problemleri sebebiyle sürekli bakım görmesi gereken kişiler ya da yaşıtlarıyla birlikte vakit geçirmek isteyen kişiler huzurevlerini tercih etmektedir.

Amaçlarına gelecek olursak da amaç tamamen yaşlı insanlara üstün bir şekilde hizmet vermektedir. Bu kişilerin günlük ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra herhangi bir sağlık problemleri varsa bunun için çabalamak ve bu insanların ömürlerinin son baharını mutlu bir şekilde geçirmelerini hedeflemektir.

Leave a Reply