Huzurevi Fiyatları Nasıl Belirlenir

Türkiye sınırları içerisinde kendi kategorisinde yer alan birçok farklı huzurevi bulunmaktadır. Huzurevi içerisinde farklı kategorilerde bulunan kurumlar bulunmaktadır. Özel, Lüks Öze ve Devlete bağlı huzurevleri ile birçok kişiye hizmet verilmektedir. Özellikle de İzmir çevresinde yer alan huzurevleri kurumları her türlü bütçeye ek sizlere kolaylık sağlamaya devam ediyor. Ücretsiz hizmet alabilmenin faydaları ile birlikte Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ile her ilçe içerisinde bulunan kaymakamlıklarla 183 arayarak ön başvuru hizmeti alabilmektedirler.

Huzurevi fiyatları genellikle kurumun kategorisine ve içerisinde vermiş olduğu hizmetlere göre değişmektedir. Kurum içerisinde verillen ekstra hizmetler huzurevlerinin aylık fiyatlarını arttırdığı gibi sağlanan özel hizmetlerde bu fiyatların artmasına sebebiyet olur.

Devlet Huzurevi Fiyatları

Türkiye Cumhuriyeti devleti sosyal devlet ilkesi gereğince, bakım tarafından muhtaç olan yaşlılar için belirlenen huzurevleridir. 60 yaş üzerinde bulunan tüm yaşlıların, ücretsiz ya da cuzzi bir miktarla hizmet aldığı yer olarak bilinmektedir.

Özel Huzurevi Fiyatları

Özel huzurevleri içerisinde ise bakım ücretleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Geri kalan fiyatlar ise işletmeye göre farklılıklar gösterebilmekte, aynı devlet kurumlarında olduğu insiyatif ve belirlenen süreçlere göre fiyat yapılandırmaları sağlanmaktadır.

Sizlerde huzurevi arıyor ve fiyat bilgisi almak istiyorsanız faydalanmak için Bornova ilçesinde yer alan Bilgi Bakımevine 0533 375 09 83 numara ile ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply